Sponsor Event 2022 PWR Racing Team – relacja z wydarzenia

Premium Solutions od lat wspiera młodych konstruktorów z PWR Racing Team, którzy w każdym sezonie tworzą nowy bolid wyścigowy i wygrywają kolejne zawody. 8 grudnia 2023 odbyła się gala sponsorska, w której uczestniczyliśmy.

Na swoim koncie młodzi inżynierowie z Politechniki Wrocławskiej mają aż jedenaście niepowtarzalnych modeli bolidów spalinowych, z czego każdy kolejny jest w stanie z łatwością pokonać poprzedni. W zeszłym sezonie powstał pierwszy w historii zespołu bolid elektryczny z systemami jazdy autonomicznej – RT12e. Pojazd wyposażony został w innowacyjne rozwiązania ze świata motorsportu. Wyróżniają go pełny monocoque, ważący zaledwie 24 kilogramy, autorskie silniki oraz wiązki elektryczne wysokiego i niskiego napięcia.

W naszym Centrum Technologicznym we Wrocławiu powstało kilka elementów bolidu RT12e, w tym felgi, rotory, tarcze hamulcowe oraz mocowania wahaczy. Jesteśmy dumni, że jako Premium Solutions Polska już od wielu lat bierzemy udział w projektach PWR Racing Team.

Oto, co sami piszą o naszej współpracy:

„Felgi to jedne z ważniejszych elementów w bolidzie wyścigowym, ponieważ w znacznym stopniu wpływają na masę nieresorowaną. W RT12e składają się one z aluminiowego elementu zwanego rotorem oraz z dwóch części z włókna węglowego. Rotory w RT12e różnią się znacząco od tych z RT11, ze względu na odmienny sposób mocowania koła. Użyty przez nas centerlock jest rozwiązaniem dobrze znanym z Formuły 1. W sezonie RT12e rotory wykonywała dla nas firma Premium Solutions – nasz wieloletni partner. Wykonali ich aż 12 sztuk do 3 kompletów felg, a ponadto przeszlifowali tarcze hamulcowe, dzięki czemu bolid może bezpiecznie poruszać się po torze oraz skutecznie hamować. Wśród części, których nie udałoby się wykonać bez ich pomocy, znajdują się również mocowania wahaczy do pushrodów, czy stalowe inserty. Konstrukcja tak zaawansowanego projektu i udział w międzynarodowych zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia firmy Premium Solutions, dlatego jeszcze raz dziękujemy za cały ubiegły sezon.”

___
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gali Sponsor Event 2022 PWR Racing Team.

wycena

ZAPYTAJ
O WYCENĘ

Przewiń do góry